Atopowi bohaterowie

Zakładka jest moim osobistym apelem .Została utworzona na specjalną osobista prośbę mamy atopika.


Poruszający apel mamy chorego dziecka: "Syn płakał i krzyczał że nie chce być chory, bo dzieci go wyśmiewają"

Ewelina Bandych
Kochani to mój i mojego syna APEL O TOLERANCJĘ!
Po wczorajszym psychicznym załamaniu mojego 7 letniego atopika, postanowiłam się też tu wyżalić i prosić o mądre wychowywanie swoich dzieci.
Wczoraj wieczorem mój syn nie wytrzymał stresu i napięcia związanego z jego chorobą, płakał i krzyczał że on już nie chce być chory bo dzieci go przezywają i się wyśmiewają, a jego oprócz wiecznego bólu skóry, to też boli. Kochani inny wygląd to nie znaczy że osoba jest gorsza i nie wolno się z nią bawić czy rozmawiać.
Mój syn od urodzenia jest atopikiem, wieczne jeździmy po lekarzach, badania, cały proces życia, higieny to nam starczy jak widzimy psychiczny ból i cierpienie związane z bólem i potwornym świądem skóry i naprawdę proszę o tolerancję, nie potrzebujemy dodatkowego bólu od ludzi, rozumiem że jest to związane z niewiedzą. Ale czy jak widzisz dziecko o kulach bez nogi to przezywasz go kuter noga? Moje dziecko ma chorą genetycznie skórę, ja rozumiem że wygląda czasami bardzo źle ale to nie powód do obrzucania go wyzwiskami bo on ma 7 lat i bardzo to przeżywa.
Ja jako matka chciałabym uświadomić Wam wszystkim, że choć skóra mojego syna jest inna: czerwona, opuchnięta, pękająca z ranami, łuszcząca się z łuskami na twarzy czy rękach (bo to miejsca widoczne-i Was szokujące) czy to że w lato chodzi w bandażach i rękawiczkach to naprawdę jest normalne dziecko które chce się bawić z rówieśnikami. Proszę wszystkich a zwłaszcza rodziców dzieci z mojego osiedla o uświadomienie swoim pociechom co znaczy słowo tolerancja. Powiedzenie o tym że są dzieci chore, niepełnosprawne które mimo innego wyglądu są normalne i chętne do poznawania nowych przyjaciół i wszelkich zabaw podwórkowych.
Apeluję o to aby uczulić swoje dzieci, że nie należy sprawiać tym dzieciom przykrości i ich przezywać, one i tak swoje muszą wycierpieć.
Umieszczam poniżej fotki jak wygląda skóra takiego chorego dziecka jak mój Mateusz , żeby nie było wątpliwości to NIE JEST ZARAŹLIWE.













 Atopowe Zapalenie Skóry brzmi dla niektórych ludzi dosyć egzotycznie.Ci, którzy nie doświadczyli tej choroby, ani nie mieli z nią nic wspólnego, nie rozumieją jej, czasem się jej boją.

 MÓJ
 MÓJ OSOBISTY APEL: 
ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY NIE JEST CHOROBĄ ZARAŹLIWĄ.



Rozumiem ,że dziecko lub dorosły człowiek, dotknięty ta chorobą, szczególnie w zaostrzeniach, wygląda bardzo źle.Wiem także,jaki ciężar na sobie nosi, wychodząc do ludzi i próbując żyć normalnie. Uszanujmy to i nie bójmy się .





W tym momencie sięgnę do książki, która powstała dawno temu ale od pory jej wydania nie pojawiła się na rynku pozycja, która lepiej opisywałaby problem chorób przewlekłych - 
"Nauczyciel wychowawca w zakładzie leczniczym " Janiny Doroszewskiej.





Dzieci alergiczne posiadają pewne cechy psychiczne odróżniające je od ich zdrowych rówieśników.Trzeba brać to pod uwagę ,przebywając z takim dzieckiem.Bardzo łatwo skrzywdzić chorego , poprzez przeklejenia mu łatki dziecka niewychowanego , niegrzecznego i wychowanego bezstresowo . Nie wspominając o tym , jak bardzo niesprawiedliwie potraktowani czują się w takim momencie rodzicie dziecka.
  "Dzieci alergiczne wykazują objawy zwiększonej nerwowości.(..)to nie tylko rezultat przewlekłej choroby oraz czynników zewnętrznych , charakterystycznych dla tej choroby , jak wyczerpanie z powodu wielu nieprzespanych nocy(..), nieprzyjemne swędzenie skóry(..)" (Janina Doroszewska)
 Dzieci z problemami skórnymi są zamknięte w sobie  i raczej speszone , spowodowane jest to wstydem w związku ze stanem ich skóry To , co je charakteryzuje to także nadmierna pobudliwość ruchowa, ,
która spowodowana jest swędzeniem skóry.Czasem możemy mówić nawet o opryskliwości  i drażliwości. Nie lubią mówić o swojej chorobie.W czasie zaostrzeń nie lubią się bawić i przebywać z rówieśnikami.
"Przeważnie mają dużo zainteresowań .Idą one jednak bardziej po linii intelektualnej niż praktycznej .(..)Czytają  dużo książek, interesują się prasą, rozwiązują krzyżówki , słuchają audycji radiowych.Przy wszystkich zajęciach intelektualnych występuje szybko znużenie, znudzenie , chęć odmiany i poszukiwania ciągle czegoś nowego."(Janina Doroszewska)







 Fundacje, u których można szukać pomocy :
  








Projekty i kampanie:










 BLOGI KULINARNE DLA ALERGIKÓW  










Na stronie  Atopowi Bohaterowie dostępna jest bajka terapeutyczna , stworzona specjalnie na potrzeby dzieci z AZS.Jest bardzo pomocna.Sama ją wypróbowałam .Pomaga zrozumieć dziecku , że swędzenie nie jest jego winą, tylko stworka , który do niego przychodzi o go męczy..i że nie jest samo , inni także mają z tym problem. Wszystkie części dostępne na dole strony po wejściu .Polecam .